SiGarden na Oil & Gas Technology Forum w Amsterdamie

SiGarden na Oil & Gas Technology Forum w Amsterdamie

20 kwiecień 2011

SiGarden zaprezentował na Oil & Gas Technology Forum w Amsterdamie dwa swoje urządzenia – tablet XT-110 oraz SiGaPC-14X.

SiGarden S.A., innowacyjna firma projektowa, dostawca zaawansowanych modułów i komputerów do zastosowań w automatyce przemysłowej, zaprezentował dwa swoje urządzenia na Oil & Gas Technology Forum (OGTF) w Amsterdamie. Myślą przewodnią kwietniowego forum OGTF było zapewnienie czołowym ekspertom branż możliwości prezentacji i warsztatów, a także spotkań biznesowych pomiędzy kupującymi i sprzedawcami. Na OGTF Spółka miała możliwość odbycia spotkań z przedstawicielami głównych firm na tym rynku, między innymi Shella czy Caterpillar. W trakcie spotkań odbywanych na OGTF SiGarden zaprezentował tablet przemysłowy dla profesjonalistów XT-110 oraz SiGaPC14-X, energooszczędny komputer do zastosowań przemysłowych – obydwa urządzenia wstępnie otrzymały pozytywne recenzje, a rozmowy w celu nawiązania współpracy wciąż trwają.

 

SiGarden S.A. jest producentem innowacyjnych tabletów przemysłowych, zaawansowanych modułów oraz mikrokomputerów do zastosowań w automatyce przemysłowej, opiece zdrowotnej, a także w wojsku, energetyce czy służbach cywilnych. Pomaga swoim klientom budować systemy o najwyższych osiągach, niskim poborze mocy, niezawodne, przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach środowiskowych, a przy tym dostarcza rozwiązania spełniające najwyższe standardy jakości. Aby zagwarantować swoim partnerom sukces, SiGarden daje im możliwość dostosowania charakterystyki i parametrów swoich urządzeń do specyficznych wymagań klientów, pracuje z nimi od najwcześniejszych etapów projektowania, aby mogli korzystać z doświadczenia zespołu ekspertów w ciągu trwania całego projektu.

 

Spółka od momentu rozpoczęcia działalności utrzymuje bliską współpracę z wiodącym światowym dostawcą sprzętu informatycznego – Intel Corp., będąc jedynym w Polsce uczestnikiem prestiżowego programu partnerskiego Intel Embedded Alliance. W latach 2008-2010 uzyskała dotacje ze środków unijnych na realizację projektów inwestycyjnych związanych z rozwojem innowacyjnych rozwiązań informatycznych.

 

Pierwsze z urządzeń zaprezentowanych przez SiGarden S.A. na Oil & Gas Technology Forum to XT-110 – nowoczesny, mobilny tablet przemysłowy o wzmocnionej budowie do zastosowań w wymagających warunkach środowiskowych. Jest on odporny na upadki, wstrząsy czy wibracje, a jego budowa i konstrukcja zapewniają szczelność na poziomie IP65. XT-110 dostarczany jest z zainstalowanym systemem Windows 7 lub Linux, co daje użytkownikom opcję korzystania z połączenia funkcjonalności komputera stacjonarnego i mobilności, jaką daje tablet. Urządzenie posiada wbudowaną klawiaturę numeryczną oraz rozbudowane możliwości łączności bezprzewodowej (GMS/UMTS, GPS, WLAN, Bluetooth), jego 7-calowy ekran przykryty jest wzmocnioną szybą z zintegrowanym panelem dotykowym. Tablet XT-110 jest cichy, a także posiada wbudowany procesor Intel® Atom™, co zapewnia niski pobór mocy.

 

SiGarden miał też okazję pochwalić się swoim SiGaPC-14X, komputerem przemysłowym przystosowanym do niezawodnej pracy w ekstremalnych warunkach klimatycznych, zarówno upałów, jak i mrozów (rozszerzony zakres temperatur od -40 do +75°C). Na SiGaPC-14X może zostać zainstalowany system operacyjny Windows lub Linux. Mimo swoich niewielkich rozmiarów daje on użytkownikowi możliwość zamontowania wewnątrz obudowy klucza USB (np. moduł HSDPA). Komputer ten przystosowany jest do montażu na ścianie lub w szafach pomiarowych czy rozdzielczych, a procesor Intel® Atom™ zapewnia niski pobór mocy urządzenia.

 

Spółka SiGarden S.A. została zawiązana w 2008 roku przez byłych projektantów rozwiązań informatycznych, posiadających 10-letnie doświadczenie w pracy w firmie Intel Polska. Od tego czasu firma wprowadziła na rynek szereg projektów płyt i systemów bazujących na architekturze Intel Atom. Jej urządzenia przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach środowiskowych w zastosowaniach przemysłowych, militarnych czy medycznych. SiGarden pomaga budować systemy najwyższej jakości spełniające wyjątkowe wymagania środowiskowe.

 

Większościowym akcjonariuszem SiGarden S.A. jest Business Angel Seedfund sp. z o.o. S.K.A., fundusz kapitału zalążkowego, finansujący rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz został zawiązany przez Macieja Grabskiego i Jacka Kawalca – współtwórców sukcesu portalu Wirtualna Polska oraz Jędrzeja Wittchena – założyciela i głównego akcjonariusza spółki Wittchen S.A., lidera na rynku luksusowych produktów skórzanych, i Macieja Dudę – współtwórcę i Prezesa Zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego Duda S.A.

Aktualności

7 kwiecień 2014

Oferta sprzedaży

Business Angel Seedfund zaprasza do składania ofert na pakiet mniejszościowy spółki Hub30.com Sp. z o.o. (40% udziałów w kapitale i głosach).
czytaj dalej
8 lipiec 2011

Fundusz Business Angel Seedfund inwestuje w SmartNet Research&Solutions i projekt Fanpage Trender

Business Angel Seedfund inwestuje w SmartNet Research&Solutions i ich najnowszy projekt Fanpage Trender – łatwe w obsłudze narzędzie do badań internetowych.
czytaj dalej