BAS zainwestował w spółkę nowej technologii Polymem

5 październik 2007

Business Angel SeedFund (BAS) zainwestował w spółkę nowej technologii – Polymem Sp. z o.o. To spółka rozwijająca i produkująca membrany polipropylenowe do mikrofiltracji, projektująca systemy do mikro- ultra- i nanofiltracji oraz odwróconej osmozy.

Business Angel SeedFund (BAS) zainwestował w kolejną spółkę nowej technologii – Polymem Sp. z o.o. To spółka rozwijająca i produkująca membrany polipropylenowe do mikrofiltracji, projektująca systemy do mikro- ultra- i nanofiltracji oraz odwróconej osmozy. Głównym zastosowaniem rozwiązań Polymem-u jest ochrona środowiska (oczyszczanie ścieków przemysłowych, odzyskiwanie cennych surowców), przemysł spożywczy, petrochemiczny, maszynowy i galwanizernie. 

Inwestycja BAS umożliwi przyspieszenia prac badawczo-rozwojowych oraz rozwój eksportu, w tym na rynki Wielkiej Brytanii, Dalekiego Wschodu i USA. Pomoże w tym posiadający duże doświadczenie w branży brytyjski anioł biznesu, który jest także udziałowcem tej spółki.


Polymem powstał w oparciu o technologie rozwijane na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, kierowanym przez prof. Jerzego Bałdygę. Współpraca Polymem z BAS została zainicjowana przez laureata „Polskiego Nobla” prof. Leona Gradonia. Polymem zlokalizowany jest na wydziałowym parku technologicznym, od którego dzierżawi pomieszczenia. Dzięki temu Polymem blisko współpracuje z pracownikami naukowymi – zarówno z profesorami, jak i najlepszymi studentami. Ważna w rozwoju technologii jest także wymiana naukowa z członkami Polskiego Towarzystwa Membranowego.


Polymem jest kolejną inwestycją BAS - pierwszego w Polsce fundusz kapitału zalążkowego aniołów biznesu założonego w 2007 r. przez tzw. aniołów biznesu (min. Macieja Grabskiego, Jędrzeja Wittchena, Macieja Dudę, prof. Piotra Chomczyńskiego) mającego na celu inwestowanie w innowacyjne spółki, w tym oparte na nowych technologiach opracowanych w jednostkach badawczo rozwojowych i uczelniach technicznych. To nowatorskie rozwiązanie w skali europejskiej stanowi szansą dla wynalazców oraz najbardziej innowacyjnych firm. 

BAS uzyskał wsparcie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw 1.2.3. BAS współpracuje z Lewiatan Business Angels, siecią aniołów biznesu działającą przy PKPP Lewiatan.


Wcześniejsze inwestycje BAS to Screen Network S.A. dynamicznie rozwijający się operator telewizji w punktach sprzedaży (POS TV), oraz dwa nowe pomysły z dziedziny e-commerce oraz turystyki, które zadebiutują w lutym 2008 r. 

Aktualności

7 kwiecień 2014

Oferta sprzedaży

Business Angel Seedfund zaprasza do składania ofert na pakiet mniejszościowy spółki Hub30.com Sp. z o.o. (40% udziałów w kapitale i głosach).
czytaj dalej
8 lipiec 2011

Fundusz Business Angel Seedfund inwestuje w SmartNet Research&Solutions i projekt Fanpage Trender

Business Angel Seedfund inwestuje w SmartNet Research&Solutions i ich najnowszy projekt Fanpage Trender – łatwe w obsłudze narzędzie do badań internetowych.
czytaj dalej